Archiv kategorie pro "Uncategorized"

Kulatý stůl: Yellow Ribbon – Growing European Together

Ve dnech 1. – 3. listopadu 2023 se v Praze sešli zástupci evropského vězeňství a probace se zástupci Vězeňské služby ČR, Probační a mediační služby a občanského sektoru. Česká nezisková organizace Žlutá stužka , z. s. uspořádala kulatý stůl: Yellow Ribbon – Growing European Together – s ambicí ukázat tento formát zahraničním partnerům a inspirovat je, aby tuto myšlenku přivezli do svých domovských zemí. Moc děkujeme za možnost být součástí této komunity a na akci prezentovat naše projekty.

KLUB ÚSPĚŠNÝCH aneb PŘÍKLADY TÁHNOU !

Společnost A-GIGA řeší již více než 13 let svým podnikáním současně velký sociální problém.  Firma provozuje ve věznicích call centra a dává tak práci velkému počtu odsouzených. Desítky z propuštěných pak po výkonu trestu odstartovali u této společnosti svou profesní kariéru i po  výstupu z věznice. V letošním roce firma pořádala již 3.ročník „ Klubu úspěšných“, pod záštitou Věznice Vinařice ve spolupráci s neziskovou organizací Šance P.R.O. a Volonté  Czech o.p.s. Bývalí odsouzení, kterým se návrat do „normálního“ života povedl, jsou úspěšní v práci a také v osobním životě, jsou příkladem pro odsouzené, kteří jsou právě ve výkonu trestu odnětí svobody a na změnu se teprve připravují. Ti, kteří si ještě před pár měsíci odpykávali trest odnětí svobody, se vrátili zpět do věznice, avšak již jako svobodní – „v civilu“, aby podpořili ty, kteří na den výstupu z výkonu trestu stále čekají. Pro všechny zúčastněné bylo velmi zajímavé si vyslechnout, jak se během pár měsíců na svobodě jejich životy změnily, jakou mají práci, jak tráví svůj volný čas a jak zpětně hodnotí dobu, strávenou ve věznici. Rovněž se podělili i o překážky, které na ně za zdmi věznice čekaly a se kterými se museli vypořádat. Právě toto jedinečné setkání již propuštěných osob s těmi, kteří na konec trestu stále čekají, má velmi pozitivní ohlasy a dodává vězňům naději, že i když je přechod na svobodu velmi těžký, tak to lze zvládnout a nerecidivovat. Výše uvedená spolupráce se v dlouhodobém horizontu jeví jako velmi efektivní, vždyť recidiva takto doprovázených osob se pohybuje kolem 30 %, přitom dlouhodobá recidiva v rámci ČR je cca 70%. Kromě vinařické věznice provozuje společnost A-GIGA s.r.o. call centrum také ve Věznici Kuřim a Věznici Světlá nad Sázavou.

Konference ESG Leadership

JIž 6. ročník konference se koná pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR dne 14. září 2023 v Kongresovém centrum České národní banky. Unikátní konference zaměřená na lídry českého byznysu a jejich vztah k ESG a udržitelnosti. Tématem tlumočených panelových diskuzí budou trendy v oblasti udržitelnosti, její strategie, osvědčené postupy a procesy. Novinkou pro letošní rok je možnost zapojení se do debaty pomocí aplikace sli.do . Těšit se můžeme také na prezentaci výzkumu Úspěšný lídr a ESG nebo vyhlášení Czech Sustainability Leader Award. Na závěr dne bude samozřejmě prostor také pro networking. Mezi řečníky je na konferenci pozvána i paní zakladatelka A-GIGA s.r.o., Věra Babišová. Více informací ke konferenci najdete na oficiálním webu Business Leaders Forum https://esgleaders.cz nebo Facebooku.

Získali jsme ocenění významný partner roku 2021

Dne 1.ledna 2022 bylo A-GIGA s.r.o. uděleno ocenění významný partner roku 2021 od našeho dlouhodobého klienta T-MOBILE. Ocenění si velmi vážíme a těšíme se na další spolupráci!

Jak vytvořit inkluzivní firemní kulturu

Věra Babišová z A-GIGA zasedla u kulatého stolu SDG summitu a sdílela příklady inkluze ze své firemní praxe. Níže naleznete článek, kde najdete hlavní myšlenky a shrnutí této akce. Odkaz na článek zde: https://www.csr-online.cz/jak-vytvorit-inkluzivni-firemni-kulturu/