Lenka v přípravě na Yellow Ribbon Run

lenka
Yellow ribbon run aneb Běh se žlutou stužkou poukazuje na problém obtížné zaměstnatelnosti osob po výkonu trestu odnětí svobody. Projekt Yellow Ribbon Run pomáhá bořit předsudky a upozorňuje na problematiku zaměstnávání bývalých vězňů.
V loňském roce se Yellow Ribbon Run běžel v ČR vůbec poprvé v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Na trať maratonu vyběhly netradiční štafety složené z vězňů, bývalých vezňů, příslušníků vězeňské služby, zástupce kanceláře ombudsmana a ředitelů top firem.
Závodu se zúčastnili i tři kolegové z našeho call centra, tak jsme se jich zeptali, jak se jim závod líbil a co si z něho odnesli.
V minulém článku odpovídal supervizor Richard, a nyní jsme se zeptali na přípravu manažerky Lenky. V příštím článku se můžete těšit na odpovědi operátora Milana.

Lenko, jak jsi se dozvěděla o závodech Yellow Ribbon Run?

Dozvěděla jsem se o něm loni od paní ředitelky z věznice Světlá nad Sázavou, Gábiny Slovákové. Vzhledem k tomu, že se A-Giga podílí na projektu s názvem Změna je možná – chci změnu, přišlo nám zajímavé spojit tuto činnost ještě se závodem Yellow Ribbon Run.

Je to tvůj první závod?

Ano, doposud jsem se podobného závodu nezúčastnila.

Proč se účastníš Yellow Ribbon Run závodu?

Protože ve své práci i v soukromém životě podporuji zařazování propuštěných vězňů do společnosti a toto je možnost, jak na to upozornit i širokou veřejnost. Běh je trendem dnešní doby a byla by škoda toho nevyužít.

Co je tvou motivací v účasti v závodu Yellow Ribbon Run?

Uběhnout ho co nejrychleji, ať nekazím týmu dobrý čas.

Stala se ti při tréninku nějaká veselá příhoda?

Na žádnou veselou příhodu si asi nevzpomenu, ale když doběhnu a zjistím, že stále žiju, tak je to pro mě vždy veselé.

Jak se připravuješ na závod?

Vzhledem k počasí bohužel zatím jen na běžeckém páse. Ale už se těším, až bude venku hezky a budu moci vyběhnout do přírody.

Co pro tebe znamená/symbolizuje Yellow Ribbon Run?

Závod se koná pod záštitou myšlenky, která poukazuje na to, jak to mají vězni, který opouští vězení, bez podpory druhých velice těžké. Pro mě tedy závod představuje naději, že se to změní k lepšímu.

Co bys vzkázala ostatním běžcům a návštěvníkům závodu?

Přijďte podpořit dobrou věc, ať už během, nebo fanděním!