Archiv kategorie pro "Píší o nás"

Rozhovor pro [ta]Udržitelnost

Recidivu vězňů se nám daří snižovat na polovinu státního průměru „Recidivu vězňů se nám daří snižovat na polovinu státního průměru“, zaznívá v rozhovoru s paní Věrou Babišovou, který poskytla platformě [ta]Udržitelnost v rámci nominace na ocenění Czech Sustainability Leaders Award. A-GIGA s.r.o. spolu s partnerskou nestátní neziskovou organizací Šance P.R.O. již mnoho let pracuje s modelem udržitelného byznysu call center ve věznicích, který zároveň řeší sociální problém nízké zaměstnanosti a nekvalifikovanosti vězňů a tím i vysokého rizika jejich recidivy. Dlouhodobá práce s vězni během výkonu trestu, ale také po propuštění ukazuje, že podstatou trestu nemá být odplata, ale že je potřeba je resocializovat, což v konečném důsledku snižuje zátěž veřejných zdrojů. Na co jsem velmi pyšná, je naše firemní kultura, kdy jsme schopni skloubit ekonomický úspěch s pomocí druhým. Dnes tak populární slovo inkluze bylo pro nás samozřejmostí ještě před tím, než OSN definovala v roce 2015 své Sustainable development goals. Máme také radost z cen, které jsme za naši činnost obdrželi, včetně prestižní rakouské ceny za sociální inovaci Sozial Marie 2015. Celý rozhovor, který určitě stojí za přečtení, najdete na tomto odkaze.

Human Learning Systems

Příběh z jara 2020 o naší reakci na pandemii Covid-19 byl publikován jako případová studie v rámci projektu Human Learning Systems. Human Learning Systems je otevřená platforma vedená Toby Lowem, který je “Visiting Professor of Public Management at the Centre for Public Impact”. Přistup Human Learning Systems vychází z předpokladů, že zaměření se na vztahy mezi lidmi vytváří lepší pracovní postupy a lepší pracovní místa; upřednostnění společného učení se nad prostým výkonem práce vytváří bezpečný prostor pro inovaci a trvalé zlepšování se; přemýšlení v systémech, tedy chápání věcí jako propojených a vzájemně závislých, vede k lepším výsledkům pro všechny.

Pomáháme na lince 1212

S ohledem na aktuální situaci jsme alokovali bezplatně 7 operátorů na zodpovídání dotazů k epidemii koronaviru na telefonní lince 1212. Linka 1212 je v provozu přes 3 týdny. Za tu dobu na ni volalo 79 tisíc občanů a dalších 19,5 tisíc psalo na chat. Zmínila se o nás společnost Mluvii ve svém děkovném příspěvku na facebooku. Přikládáme i odkaz na náš příspěvek na facebooku.

Yellow Ribbon Run – uteč předsudkům

Ve čtvrtek 14.6. jsme byli součástí dalšího ročníku Yellow Ribbon Run – uteč předsudkům. Běhu se za A-GIGA zúčastnili i někteří zaměstnanci – Milan (pobočka Praha), Petr (pobočka Vinařice), Patrik (Kladno) a Lukáš (Louny). Celý tým doplnilo i vedení společnosti.

Vystoupili jsme v projektu T-Mobile Pomáháme

V rámci projektu T-Mobile Pomáháme jsme se účastnili akce pod názvem Učící se společnost. Jednalo se o neformální večer T-Mobile zaměřený na společenskou odpovědnost, který si nenechalo ujít přes 70 účastníků z neziskovek, firem, médií i státní správy. Odkaz na celý článek naleznete zde.

Vzpomínka na druhý ročník běhu se žlutou stužkou

Dne 31.8.2017 proběhla v komunitním centru a zahradě na Kotlasce výstava fotografií při příležitosti vzpomínání na druhý ročník běhu se žlutou stužkou – Yellow Ribbon Run. Odkaz na celý článek naleznete zde

RunCzech Story

Rádi bychom zmínili skvělý článek o Jiřím Olivkovi z Vinařic, který se zůčastnil běžeckého závodu Yellow Ribbon Run, který pomáhá vězňům a bývalým odsouzeným se začleňováním se do běžného života. Celý článek můžete nalézt zde.