Archiv kategorie pro "Novinky"

Rozhovor pro [ta]Udržitelnost

Recidivu vězňů se nám daří snižovat na polovinu státního průměru „Recidivu vězňů se nám daří snižovat na polovinu státního průměru“, zaznívá v rozhovoru s paní Věrou Babišovou, který poskytla platformě [ta]Udržitelnost v rámci nominace na ocenění Czech Sustainability Leaders Award. A-GIGA s.r.o. spolu s partnerskou nestátní neziskovou organizací Šance P.R.O. již mnoho let pracuje s modelem udržitelného byznysu call center ve věznicích, který zároveň řeší sociální problém nízké zaměstnanosti a nekvalifikovanosti vězňů a tím i vysokého rizika jejich recidivy. Dlouhodobá práce s vězni během výkonu trestu, ale také po propuštění ukazuje, že podstatou trestu nemá být odplata, ale že je potřeba je resocializovat, což v konečném důsledku snižuje zátěž veřejných zdrojů. Na co jsem velmi pyšná, je naše firemní kultura, kdy jsme schopni skloubit ekonomický úspěch s pomocí druhým. Dnes tak populární slovo inkluze bylo pro nás samozřejmostí ještě před tím, než OSN definovala v roce 2015 své Sustainable development goals. Máme také radost z cen, které jsme za naši činnost obdrželi, včetně prestižní rakouské ceny za sociální inovaci Sozial Marie 2015. Celý rozhovor, který určitě stojí za přečtení, najdete na tomto odkaze.

Memorandum o spolupráci

Memorandum o vzájemné spolupráci dnes podepsala Vězeňská služba ČR spolu s Platformou Organizace pro pomoc odsouzeným a propuštěným (OPOP).  Za společnost A-GIGA s.r.o., která je dlouhodobým členem platformy OPOP, byla u podpisu memoranda přítomna paní ředitelka Věra Babišová. Memorandum spolu s VSČR podepsali také Spolek Lighthouse, Lighthouse Academy, ProEduCo, Šance P.R.O. a Volonté Czech. Cílem memoranda je možnost zahájení spolupráce při tvorbě informačního systému „Organizér klientů neziskových organizací“ (OKNO). Zúčastněnými stranami budou projednány možnosti sdílení dat týkajících se jednotlivých odsouzených nebo propuštěných osob, které ve výkonu trestu odnětí svobody či po propuštění spolupracují nebo spolupracovaly s neziskovými a příspěvkovými organizacemi. https://www.vscr.cz/clanky/detail/memorandum-o-spolupraci-vezenske-sluzby-cr-a-platformy-opop?fbclid=IwAR0fzMGh92xG6epLTtXjg04C88-ZITYuR3K9Z5DNpEhskd098N6032cneag

Yellow Ribbon Run 2022

Závod se konal 21.června 2022 a zúčastnilo se ho více jak 800 běžců!

Ocenění Českých Podnikatelek zná své vítězky

Také ve 14. ročníku soutěže Ocenění Českých Podnikatelek sbíraly často vavříny zástupkyně rodinných firem. Loni jich byly ve finále tři čtvrtiny, letos je rodinných podniků mezi finalistkami 37. Úspěšné podnikatelky byly oceněny celkem v sedmi kategoriích. Podmínky vstupu do soutěže splnilo 25 760 kandidátek, z nichž bylo na základě ratingu vybráno 2 456 semifinalistek. Do finále se dostalo 112 žen. V kategorii Střední společnost (30 až 80 milionů) se umístila na krásném 3. místě jednatelka společnosti A-GIGA s.r.o. Věra Babišová.

Zúčastnili jsme se Pražské štafety – YRR

Máme za sebou skvělý závod Yellow Ribbon Run – běh se žlutou stužkou, který jsme si s týmem A-GIGA moc užili. Měsíce náročné přípravy se zúročily a všichni členové týmu předvedli úžasné sportovní výkony. Už se moc těšíme na další závod v roce 2020.

Soutěž Czech Call Center Award 2016

Výsledky třetího ročníku soutěže projektů kontaktních center Czech Contact Center Award byly vyhlášeny během programu 16. ročníku konference Call centra. Kromě tradičních kategorií soutěž „posílila“o kategorii „Zvláštní projekty“, která byla určena zejména pro novinky a zajímavosti z oblasti technologií a nových metod řízení kontaktních center. Odkaz na celý článek naleznete zde.