Richard v přípravě na Yellow Ribbon Run

richardYellow ribbon run aneb Běh se žlutou stužkou poukazuje na problém obtížné zaměstnatelnosti osob po výkonu trestu odnětí svobody. Projekt Yellow Ribbon Run pomáhá bořit předsudky a upozorňuje na problematiku zaměstnávání bývalých vězňů.
V loňském roce se Yellow Ribbon Run běžel v ČR vůbec poprvé v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Na trať maratonu vyběhly netradiční štafety složené z vězňů, bývalých vezňů, příslušníků vězeňské služby, zástupce kanceláře ombudsmana a ředitelů top firem.
Závodu se zúčastnili i tři kolegové z našeho call centra, tak jsme se jich zeptali, jak se jim závod líbil a co si z něho odnesli.
Jako první odpovídal náš supervizor Richard, pak manažerka Lenka a na závěr jsme se zeptali operátora Milana. Rozhovory budeme zveřejňovat postupně.

Richarde, jak jsi se dozvěděl o závodech Yellow Ribbon Run?

O maratonu jsem se dozvěděl v A-Giga díky jejímu projektu ,,Změna je možná“. Myšlenka toho závodu mě zaujala a tak jsem si zjitsil od kolegů bližší informace.

Je to tvůj první závod?

V loňském roce jsem s A-gigou a kolegy běžel také Collor Run v Praze, ale závod s takovou zajímavou myšlenkou, jakou má Yellow Ribbon Run, byl můj první.

Proč se účastníš Yellow Ribbon Run závodu?

Protože velmi rád běhám a k tomu mohu podpořit dobrou věc. Je to pro mě příjemný způsob, jak mohu spojit příjemné s užitečným.

Co je tvou motivací v účasti v závodu Yellow Ribbon Run?

Běh je pro mne srdeční záležitost. Intenzivně běhám už třetím rokem a to minimálně 2x týdně na hodinu. Rád tedy využiji příležitosti si zaběhat v takovém závodě.

Stala se ti při tréninku nějaká veselá příhoda?

Jednou mě při běhu lesem překvapil divočák. Chvilku se na mě díval a potom utekl.

Jak se připravuješ na závod?

Nepřipravuji se nijak výjimečně, pouze se udržuji v kondici tréninkem, který pro mě už není nuceným, ale součástí života.

Co pro tebe znamená/symbolizuje Yellow Ribbon Run?

Novou šanci pro ty, kteří si ji zaslouží.

Co bys vzkázal ostatním běžcům a návštěvníkům závodu?

Běhu a svobodě zdar!